Treat Williams

Richard Treat Williams

7,2
4 721 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Treat Williams

w tym filmie był najlepszy, super rola tylo smutny koniec;/

domaradzka_aleksandra

Dokładnie , to rola jego życia . Świetnie tam zagrał potem reżyserowie już nie obsadzali go w takich dobrych filmach a szkoda bo tak naprawdę nie dowiemy się jak by się sprawdził .

StelmaszczykRadek

właśnie dostawał mniej ambitne role i nie mógł się wykazać ale on i cały film świetny.

użytkownik usunięty
domaradzka_aleksandra

Oryginalny musical, taki z teatru, całkiem inaczej się toczy. Bukowski jest tam hippisem i przyjacielem Bergera, a nie tak jak w ekranizacji - dopiero go poznaje. Poza tym koniec jest też weselszy dla Bergera, nie chcę opowiadać, ale zapewne by ci się bardziej spodobał. ;)

domaradzka_aleksandra

Ale szczerze powiedziawszy chyba lepsze zakończenie, że bohater pozytywny ginie na końcu filmu (niż by miał zginąć ktoś kto i tak zdawał sobie za pewne sprawę, że może poledź na wojnie - w domyśle Bukowski). Wtedy widź bardziej zapamiętuje daną postać i taki momement chwyta za serce.

Ja np. gdy obejrzałam pierwszy raz "Hair" nie mogłam długo się otrząsnąć, że Berger umarł na wojnie za osobę którą praktycznie nie znał. Zresztą, zazwyczaj boli, gdy umiera w filmie czy nawet w książce postać która jest bardzo sympatyczna. Po za tym, było dla mnie szokiem, że pacyfista zginął przypadkowo pomimo, że kierował się innymi ideałami. Z każdym razem gdy oglądam "Hair" myślę sobie "co za ironia, aby taka osoba miała umierać?!".

Niesmowity film!

użytkownik usunięty
Stella182

Czytałam komentarze, gdzie pisali, że film jest marny i/lub zakończenie świetne, bo Bergerowi się należało. Był nieodpowiedzialny i nie potrafił się zmienić, więc musiał zginąć. Jak dla mnie średnie wytłumaczenie, bo cała reszta żyła dalej, bez poświęceń, za to Berger chciał się przeciwstawić i go ukarano. Jak widać ja to widzę całkiem odwrotnie. Poza tym Berger zginął bez sensu, co tylko potwierdza myśl pacyfistów czy hippisów, że każda wojna jest bezsensowna i przynosi niepotrzebne straty. W takim świetle to rzeczywiście filmowe zakończenie jest lepsze, z całej opowieści wynika jakiś morał.

Hair to mój ulubiony film! <3 Treat zagrał świetnie, wg mnie to jego najlepsza rola. Zakończenie [tu zacytuję] chwyta mocno za serce. Zgadzam się z Wami absolutnie.
Hair, hair, hair, hair, hair, hair, hair
Flow it, show it, long as God can grow it
My hair <33333333333333333333333333

Tentihay

http://www.youtube.com/watch?v=7dyl0j3WU6Y
(od 38 sek.)
<hair hair hair hair>

użytkownik usunięty

Nie zginął bez sensu. Zginął, bo nie chciał zabijać, gwałcić i zrzucać napalm.

zginął bo tak wielu zginęło w Wietnamie tak bezsensownej wojnie...

użytkownik usunięty
Alicja_kosmitka

sensownej

sensownej a co takiego dała?

domaradzka_aleksandra

zgadzam się był świetny, w moich oczach to jedyny dobra rola w jego wykonaniu jaką do tej pory oglądałam :)

domaradzka_aleksandra

KSIĄŻĘ WIELKIEGO MIASTA!
To jest jego najlepsza rola.
https://www.youtube.com/watch?v=1Tpwt7Gm7tg

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones