Aaron Eckhart

Aaron Edward Eckhart

7,6
19 673 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Aaron Eckhart

Przez pierwsze 10 min filmu Expatriate byłam pewna, że głównego bohatera gra Ewan McGregor. Czyż nie są podobni ? :-)

Atherious

He, he. No jeżeli oni są do siebie podobni, to właściwie każdy facet z blond włosami jest podobny do McGregora ;-))
Zwróć uwagę na zupełnie inne proporcje twarzy, inną wielkość podbródka, nos, rozstaw oczu, wysokość czoła. Do tego Eckhart ma znacznie ostrzejsze rysy, ale powiedzmy że to może się z wiekiem zmieniać i McGregor też może nabrać ostrzejszych rysów.
PS. Być może przemawia przeze mnie tzw. zboczenie zawodowe ciągłej pracy z obrazem (ogólnie rzecz biorąc), ale czasem znajomi też zaskakują mnie stwierdzeniami że dwie zupełnie rożne osoby są wg. nich bardzo do siebie podobne. Pozdr.

MacMarko

Jeśli chodzi o podobieństwa w takim razie nie powiesz mi ,że Eckhart nie jest podobny do Scotta Bakuli :) Bo akuratnie największe podobieństwo tutaj zauważam:) Co do Mcgregora ,też nie widzę zbytniego podobieństwa.

Fireghost

Hm.... no nie powiem, że nie ma żadnego podobieństwa ;)
Akurat nie znam tego aktora, ale po sprawdzeniu zdjęć muszę przyznać że: proporcje głowy (to przede wszystkim), kształt uszu (Ekchart ma ciut mniejsze) oraz broda/podbródek (Eckhart ma większą dziurkę w brodzie) rzeczywiście są podobne.
Spora różnica jednak w układzie ust a zwłaszcza górnej wargi (odległość do nosa), szerokość nosa pośrodku i między oczami, wielkość i kształt nosa z profilu, krzaczastość brwi itp. szczegóły, których już nie będę dalej wypisywać bo przecież nie o to chodzi, a które każdego człowieka czynią indywidualnością i dzięki którym możemy jednak dość łatwo rozróżnić trochę podobnych do siebie aktorów ;)
W każdym razie widzę, że wiesz o co mi chodziło jeśli chodzi o ogólne podobieństwo.

Fireghost

Kurczę! Wiesz co - jednak go znam! Tylko zapomniałem, że za młodu oglądałem w tv serial "Zagubiony w czasie" (a przynajmniej jakąś część tego serialu). Eh... ale to już było dość dawno temu....

MacMarko

Ja przecież nie mówię ,że to sobowtór czyli ,że ma być prawie idealnie odwzorowany;p
Dla mnie pojęcie podobny to znaczy ,że nie jest taki sam tylko ma niektóre szczegóły,które sprawiają na pierwszy rzut oka ,że wygląda tak samo:)
Bo wiadome,że przy dokładniejszej analizie żaden szczegół nie będzie taki sam:)
W każdym razie nie znam innego aktora,który byłby bardziej zbliżony wyglądem do Eckharta niż Bakula :)



Fireghost

Ależ OK, w żadnym wypadku nie krytykowałem Twojej sugestii że oni są podobni :) Po prostu z racji wykonywanej pracy lubię bawić się obrazem i łatwo wyszukuję szczegóły, różnice jak i cechy podobne. Prawdę powiedziawszy, to bardzo fajnie że zwróciłeś mi uwagę na Scotta - raz że zwróciłeś uwagę właśnie na te geometryczno-anatomiczne (że tak dziwnie się wyrażę) podobieństwa, które powodują że dany typ urody jest dość podobny, a dwa że przypomniałem sobie ten stary serial w tv, który kiedyś mi się podobał ;)
Generalnie moja wypowiedź nie miała na celu wymądrzanie się tylko zasugerowanie na co warto zwrócić uwagę, żeby stosunkowo łatwo rozpoznawać czy to jest ta sama twarz czy inna - czasem się to przydaje ;)
Pozdr.

Atherious

Jak dla mnie? Nie. Komplettnie nie sa podobni. Przede wszystkim Ewan jest calkiem przystojny, a ten gosc ma baaaardzo daleko do bycia przystojnym. A poza tym, to mi on przypomina Tila Schweigera. Albo jeszcze jednego polskiego aktora, ktorego nazwiska nie pamietam. No, ale porownac go z Ewanem McGregorem, to po prostu zbrodnia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones