PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=760272}

mother!

Mother!
6,2 72 265
ocen
6,2 10 1 72265
5,6 41
ocen krytyków
mother
powrót do forum filmu mother!

Oprawa a wyraz

ocenił(a) film na 3

Opakuj gówno w złoty papierek a ludzie powiedzą, Arcydzieło!

ocenił(a) film na 1
p98

Wyjątkowa szmira. Przez cały film towarzyszyło mi uczucie zdenerwowania, zirytowania, zniechęcenia. Żałuję zmarnowane dwie godziny z mojego życia. Faktycznie, zgadzam się z innymi widzami, że jest widoczna symbolika w filmie. Problem polega na tym, że niczego nie dowodzi i nie ma tu morału. Jeżeli ma być tam symbolika to jest niespójna. Np. Jeśli dziecko to Jezus, a ojciec -Bóg to kim jest kobieta? Nie Naturą tylko Maryją, a Maryja nie popełniła samobójstwa. Wiele takich nieścisłości jest w filmie. Nie ma żadnego przekazu

ocenił(a) film na 3
Joanna_204

Fakt, ja dzisiaj pamiętam tylko tyle że ten film to jeden wielki chaos. Momentami przypomina komedię a pod koniec widz jest świadom że film z niego żartuje. Nie powiem że nie bo kontrowersyjny typu love or hate.

ocenił(a) film na 3
Joanna_204

Niestety jest dokładnie tak, jak piszesz. Podstawowa rzecz, która pada tutaj na forach jest taka, że poeta symbolizuje Boga. Tyle że ani w tradycji judeochrześcijańskiej, ani muzułmańskiej kobieta nie odgrywa tak znacznej roli, jak w wizji Aronofskiego. W mother! tytułowa matka jest inspiracją , źródłem miłości dla poety, a w dwóch najpopularniejszych religiach świata nie ma miejsca dla kobiety - matki czy kobiety - żony w roli najważniejszego ogniwa boskiej wizji świata. Jeśli matka jest ziemią, to jest to bardzo naciągana metafora, gdyż idea matki - bogini znana jest w Europie z mitologii greckiej i zapewne innych, ale stoi ona całkowicie w sprzeczności z ideami monoteistycznymi. Okropny film, również byłem poirytowany, Bardem i Lawrence byli nieprzekonujący, jak gdyby sami nie wiedzieli, co mają widzowi przekazać. Aronofsky nie poradził sobie ze scenopisem, nie potrafił poskładać pomysłu w dwugodzinną historię.

p98

Kto mnie przeprosi za to że to obejrzałam? Teraz muszę iść do psychiatry

PsychodelicReven

Pisałam to w nerwach i zapomniałam wstawić przecinek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones