PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=705613}

Testament młodości

Testament of Youth
7,2 15 043
oceny
7,2 10 1 15043
Testament młodości
powrót do forum filmu Testament młodości

Edward w baraku

ocenił(a) film na 10

Pamiętacie scenę gdy Edward budzi się w baraku szpitala u boku Very i czyta list od przyjaciela ? Dlaczego był taki wystraszony na wieść o liście i o fakcie, iż Vera mogła go przeczytać ?

Czy Edwarda i "dear friend" łączyła ponad przyjacielska relacja ? Zaintrygowało was to czy umknęło podczas seansu?

ocenił(a) film na 9
filpoosek

Myślę, że to delikatna sugestia na temat orientacji seksualnej Edwarda :)

ocenił(a) film na 10
colissa_wawa

Dziękuje za odpowiedź.
Dobrze wiedzieć, że ktoś też to spostrzegł .

filpoosek

O, ciekawa interpretacja. Nie wpadłabym na to. Zrozumiałam to bardziej jako ogromną obawę, że w liście dowie się o kolejnych zmarłych przyjaciołach.

ocenił(a) film na 7
colissa_wawa

Również odniosłam takie wrażenie.

ocenił(a) film na 7
colissa_wawa

Też tak to odebrałem.

ocenił(a) film na 9
colissa_wawa

Też tak to odebrałam. W owych czasach pederastia była ciężkim przestępstwem w Wielkiej Brytanii.

ocenił(a) film na 5
colissa_wawa

Też tak myślę

użytkownik usunięty
colissa_wawa

dokładnie tak :)

ocenił(a) film na 10
filpoosek

Spostrzegłam to i wysunęłam takie same wnioski co Ty:)

ocenił(a) film na 8
filpoosek

Mi się wydaje, że tylko ze strony Edwarda, bo Vera poślubiła George'a kilka lat po wojnie.

ocenił(a) film na 8
Michmarie95

list był od Geoffreya, a nie od Georga :) przychylam się do zdania colissa_wawa

filpoosek

w tamtych czasach homoseksualizm był w Anglii sankcjonowany odpowiedzialnoscią karną więc taką orientację ukrywano za wszelką cenę

filpoosek

jak Edward spojrzał się na siostrę z takim przestrachem od razu się domyśliłam, że jest gejem. to spojrzenie mówiło wszystko. ogółem bardzo dobry, wzruszający film i też bardzo dobrze zagrany :))

ocenił(a) film na 9
filpoosek

też tak to odebrałam, że był gejem

ocenił(a) film na 8
filpoosek

tak samo pomyślałam! i mam jeszcze jedno pytanie, z którym Vera wzięła ślub? bo na końcu napisane jest, że wzięła ślub i ma dwójkę dzieci, ale jakoś nie potrafię skojarzyć imienia z którymś z bohaterów fimu

kala996

Z Georgem, tym, którego poznała próbując poznać okoliczności śmierci swojego narzeczonego, miał wówczas rękę na temblaku i był prowadzony przez pielęgniarkę, a później spotkała go na wiecu - był na podium i to on pomógł jej się tam dostać i wypowiedzieć sie przeciw wojnie

ocenił(a) film na 7
filpoosek

Miałam podobne odczucia, oglądając tę scenę. Ciekawe światło na ten wątek rzuca fragment artykułu dot. Edwarda z angielskiej wikipedii:

"In June 1918, army censors had read a letter from Brittain that indicated that he had had homosexual relations with men in his company. His commanding officer, Lt. Col. Charles Hudson, was notified that Brittain would be court-martialled when he came out of the line. Hudson was told not to warn Brittain, but he warned him obliquely anyway. His commanding officer believed that Brittain put himself in harm's way in order to avoid a court-martial and prison sentence. Hudson evaded Vera Brittain's questions when she visited him in hospital in 1918, but told her his suspicions after Testament of Youth was published in 1933. She was initially reluctant to believe that her brother had deliberately exposed himself to danger, but she eventually came around to his colonel's interpretation of events and fictionalised them in her novel Honourable Estate. While researching the authorised biography of Vera Brittain, Mark Bostridge tracked down Hudson's son Miles and was permitted to read Hudson's account of Edward Brittain's last days. In 1995 Bostridge published details of his discovery in Vera Brittain: A Life."
[źródło:https://en.wikipedia.org/wiki/Edward_Brittain]

Wygląda więc na to, że sprawa jest większa, niż to, co pokazano w filmie. Homoseksualne skłonności Edwarda mogły być pośrednią przyczyną jego śmierci (jeżeli oczywiście prawdą jest to, że specjalnie naraził się na niebezpieczeństwo, żeby uniknąć sądu).

ocenił(a) film na 8
filpoosek

Wydawalo mi sie ze sklonnosci Edwarda do przyjaciela byla juz pokazana po raz pierwszy w scenie gdy edward przyszedl do siostry do szpitala mowiac jej ze Roland ma przepustke a przyjaciel mial zostac ksiedzem. Mysle ze wielu homoseksualistow poszlo do seminarium.

ocenił(a) film na 6
filpoosek

mi się bardziej rzuciło to że stwierdził, że chce jeszcze raz go usłyszec, czy usłyszec jego głos (już nie pamiętam dokładnie)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones