PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=840905}

Francuskie wyjście

French Exit
5,7 2 032
oceny
5,7 10 1 2032
5,5 6
ocen krytyków
Francuskie wyjście
powrót do forum filmu Francuskie wyjście

Michelle fantastycznie gra zmanierowaną i wyniosła panią z wyższych sfer.z dumą i podniesioną głową żegna się z nowojorskimi kręgami ,plajtując.
Nie oceniajmy zbyt szybko tej postaci, póki nie dotrzemy do końca tej tragikomedii podszytej wątkiem spirytystycznym (kot:).
świetna atmosfera absurdów, melancholijne spotkania z bezdomnymi, zgony na statku pasażerskim. Madam Reunard, czarnoskóry detektyw,"zerznięta"wiedźma i wiele innych indywiduów dzielących jedno paryskie mieszkanie sprawia, że historia nabiera rumieńców i smaczków. Polecam :)

ocenił(a) film na 2
Liberyjka

Napisałaś na poważnie to wszystko? Przecież tu aż boli pustka i głupawka. Absurdalna i grafomańska proza z niskiego lotu dialogami, sytuacjami i postaciami, Żeby choć był tu okruszek czarnej komedii czy komediodramatu. Same pozy, szczególnie pani z wyższymi (choć byłymi i nie swoimi) dochodami.

ocenił(a) film na 8
Krzypur

Jak można pisać poważnie o absurdach? Jak pisać na poważnie o wyczynach Monty Python'a (głupawka?) ,kabaretu Tey albo kabarety Hrabi ?
Odbieram ten film jako fantastyczną i groteskową satyrę na dramaty hollywod'zkie sztucznie nadęte. Zagrał byś zubożałego milionera, jadącego na oparach dawnej śmietanki ? ;) Eee daj spokój. Tu nie ma sensu szukać głębi psychologicznej Kieślowskiego.To nie ten typ.To satyra.

ocenił(a) film na 2
Liberyjka

Niczego tu nie szukałem, nie wiem, skąd ten pomysł. Lubię absurd i czarne komedie w najlepszym wydaniu, czego tu nie znalazłem. Jak Cię śmieszy i bawi ten film, to dobrze, warto się śmiać.

użytkownik usunięty
Krzypur

Musze sie zgodzić. Ani to groteska, ani satyra, ani nic innego szczególnego. Jednak 2/10 to przesada. Zdjęcia, muzyka, nawet klimat + kreacja Pfeiffer aprecjonują do wyższej oceny

ocenił(a) film na 2

Ale ja lubię przesadzać, bo wtedy osiąga się większą wyrazistość. Jeśli coś mi się podoba, to podoba mi się bardziej, jeśli zaś czegoś nie lubię to tym bardziej.

użytkownik usunięty
Krzypur

Jako facet chyba bardziej lubię Michelle niż Ty?? (sic!) ... ale mniejsza z tym. Nie odniosę się merytorycznie, bo nie ma do czego, po prostu Ty tak umiesz pisać jak ten półgłówek kręcić filmy. Do tego masz problemy mentalne i identyfikujesz się z bohaterką, lub też jej świrnięta kumpelka z bananem w zamrażarce. W ogóle Ameryka zeszła już całkiem na psy - nie ma nawet porządnych chirurgów plastycznych, bo byle jaki u nas wie ile botoksu trzeba wstrzyknąć w górną wargę. Reżyser jak reżyser - próbował naśladować Woody Allena i mu nie wyszło. Wiadomo, podglądać i powtarzać potrafi szympans. Jeśli chcesz naśladować mistrzów i nie wpienić widzów, to należy zrozumieć. Ale kto kasę na to wyłożył jest co najmniej zastanawiające.

ocenił(a) film na 8

Nie znam Cię Dzidziu i nie zam Krzypura i niech tak zostanie. Idż sie chłopcze bić wiaderkami i sypać piasek w oczy do innej piaskownicy.Po cholerę przyszyłeś tu ; żeby siać ferment i pryskać jadem?Jak Ci się Krzypur, reżyser, Pfeiffer , Ameryka itd itp nie podoba to załóż partie, stowarzyszenie i pisz petycje, ale nie na moim wątku dotyczącym stricto gry Pfeiffer i narracji fabuły.

ocenił(a) film na 2

Nie wiem, dlaczego Twoja wypowiedź trafiła pod moją strzechę?

użytkownik usunięty
Krzypur

pardon futrzaku

ocenił(a) film na 8
Liberyjka

Urzekający i magiczny film o relacjach, marzeniach, pogoni za szczęściem i smutkach.

użytkownik usunięty
cavern

... no Ciebie to nawet widok królowej Elżbiety urzeka ...a księcia Karola też??!

ocenił(a) film na 8

a ciebie urzekła komedyjka NIGDY NIE BĘDĘ TWOJA z tą samą Michelle Pfeiffer ("nie ma nawet porządnych chirurgów plastycznych, bo byle jaki u nas wie ile botoksu trzeba wstrzyknąć w górną wargę" twój cytat).Komedyjka otrzymała 10 !Wow no q...a arcydzieło :D To już wolę gwiezdny pył, jeśli już rozrzucam hojną ręką;)

użytkownik usunięty
Liberyjka

bazgrzesz bez sensu, chyba samo nie wie co chciało

użytkownik usunięty
Liberyjka

0 kompetencji do napisania jakiejkolwiek recenzji - błędy językowe, niby skojarzenia bez konkretnego odniesienia i język z ulicy ...i proszę do mnie więcej w ten proletariacki sposób nie wypisywać, bo zgłoszę ..obojętnie czy są kropki czy nie.
..adieu

ocenił(a) film na 8

bo zgłosisz? Ubecja? Współczuję piekła w głowie chłopie.Szkoda mi palca na dalsze stukanie do .....no właśnie,do kogo .Płatny troll .

ocenił(a) film na 8
Liberyjka

Świetna Pfeiffer. Świetna tragifarsa - 8/10!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones